HV Glass Suspension Disc-type Glass Insulators U100B146-450H
diameter: 280mm height: 146mm creepage distance: 450mm U100B146-450H anti pollution suspension insulators often have a unique profile or shape that helps reduce the adhesion of dust, dirt, salt, or other contaminants. the design can include sheds, skirts, or coatings to shed water and contaminants more effectively.